O mnie

Moja przygoda z Medycyną Chińską rozpoczęła się kiedy mój kilkumiesięczny synek zachorował na atopowe zapalenie skóry. Poznałam wtedy tajniki gotowania według 5 Przemian. Byłam zszokowana pozytywnymi skutkami – stan skóry synka poprawił się już po kilku dniach stosowania tej diety i to bez konieczności używania maści sterydowych. Od razu chciałam dowiedzieć się więcej i zaczęłam pochłaniać książki na temat Medycyny Chińskiej, gdy tylko wpadały mi w ręce. Postanowiłam też studiować akupunkturę. W trakcie roku klinicznego w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy zobaczyłam na własne oczy jak akupunktura w sposób szybki i naturalny pomaga ludziom czuć się lepiej.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że Medycyna Chińska jest całym systemem medycznym i jako taki może on leczyć większość dolegliwości zdrowotnych. Używa się jej nie tylko do leczenia bólu! Może pomóc ludziom wyleczyć się z przeziębienia, alergii, bezsenności, chorób autoimmunologicznych, bólu głowy, zredukuje stres, wyciszy emocje. Akupunktura jest również atrakcyjna, ponieważ jest dostępna i skuteczna dla osób, które nie są wystarczająco dobrze obsługiwane przez zachodnią medycynę, w dziedzinach takich, jak kwestie seksualne lub zachowania uzależniające i kompulsywne.

Z wykształcenia jestem biologiem, z zamiłowania akupunkturzystą.

Skończyłam liczne kursy, w tym aurikuloterapię (akupunkturę ucha), masaż Gua sha, akupunkturę brzucha, łączę więc różne techniki w każdym zabiegu.

Edukacja

Szkoła Akupunktury Tradycyjnej
dr n. med. Henryk Dyczek (Szkoła Akupunktury Tradycyjnej, Bydgoszcz) - 2011-2014

Dietetyka profilaktyczna i lecznicza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM)
dr Agnieszka Krzemińska (Warszawa) - 2012-2013

Męskie zdrowie - płodność, zaburzenia seksualne i choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn
Jani White, Lic. Ac. MBAcC. (Kraków) - 2013

Akupunktura kosmetyczna
dr n. med. Henryk Dyczek (Szkoła Akupunktury Tradycyjnej, Bydgoszcz) - 2013

Skrócona diagnoza w tradycyjnej medycynie chińskiej
prof. dr Peilin Sun (Kraków) - 2013

Dermatologia i akupunktura kosmetyczna wg tradycyjnej medycyny chińskiej
dr Radha Thambirajah (Wielka Brytania) - 2013

Gua Sha - klasyczna chińska technika terapeutyczna
Donald B.Halfkenny (Ling Shu Institure, Niemcy) - 2013

Ping Shen - specjalna chińska technika terapeutyczna (pierwszy i drugi stopień)
Donald B.Halfkenny (Ling Shu Institure, Niemcy) - 2013-2014

Akupunktura brzucha
Tuvia Scott, Lic. Ac. (UK)(Campus Broshim, Tel Aviv University) - 2014

Meridiany ścięgnisto-mięśniowe
Donald B.Halfkenny (Ling Shu Institure, Niemcy) - 2014

Nauka o meridianach wg Huang Di Nei Jing
prof. dr Li Jie (TCM Classics Research Institute, Holandia) - 2014

Nie poprzestaję jednak na tym, dalej zgłębiając tajniki wiedzy. Posiadam doświadczenie w robieniu zabiegów akupunktury kosmetycznej i dermatologicznej. Mam głębokie zrozumienie, jak działa ciało, zarówno z perspektywy Wschodniej, jak i Zachodniej. Wierzę, że ludzki dotyk jest bezcenny, a połączenie akupunktury z masażem nie tylko zapewnia połączenie między terapeutą a pacjentem, ale także sprawia, że zabiegi są skuteczniejsze. Zawsze staram się, aby moi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Uwielbiam pracę z ludźmi; staram się także pomagać parom, które natrafiają na problemy z poczęciem. Kocham przemiany zachodzące w życiu ludzi i specyficzny moment, w którym sami odkrywają moc tej niezwykłej medycyny.

Dokonywanie istotnych zmian w zdrowiu i jakości życia człowieka jest najbardziej satysfakcjonującym uczuciem, jakie mogę sobie wyobrazić. Bardzo mi się podoba, że akupunktura jest w stanie leczyć wiele różnych dolegliwości, obok lub w miejsce zabiegów medycyny konwencjonalnej. Jestem szczęśliwa, gdy mogę zobaczyć zmiany fizyczne i emocjonalne w ludziach; kiedy odczuwają oni ulgę i są w stanie wrócić do rzeczy, które naprawdę kochają, a odłożyli na później z powodu choroby. Największą nagrodą jest dla mnie, kiedy widzę wzrost jakości życia u pacjentów, którzy nie zdawali sobie sprawy, że jest to możliwe. Czuję ogromną satysfakcję, gdy pacjenci dostrzegają pozytywne rezultaty wykonywanych zabiegów, które pozytywnie przekładają się na każdy aspekt ich życia. Edukowanie pacjentów na temat procesów zachodzących w ciele i sposobów, w jaki mogą oni dokonywać zdrowych wyborów każdego dnia dla podtrzymania pozytywnych efektów leczenia też nie pozostawia mnie obojętną.

Akupunktura jest skumulowanym doświadczeniem, które staje się głębsze w czasie. Nieporozumieniem jest więc spodziwać się spektakularnych efektów po jednym zabiegu. Wyobraźmy sobie osobę, która stara się popracować nad masą mięśniową – chodzi ona na siłownię regularnie przez kilka miesięcy, zanim zacznie widzieć rezultaty. Z akupunkturą jest podobnie. Efekty pojawią się niezaprzeczalnie; trzeba mieć tylko świadomość, że będą one odroczone w czasie (uzależnione od ilości zabiegów, ale nade wszystko od zaangażowania w proces zdrowienia samego pacjenta; od podjęcia przez niego współpracy z akupunkturzystą, np. chęcią wprowadzenia zmiany nawyków żywieniowych; podjęcia gimnastyki – jednym słowem zmiany stylu życia).

Dyplomy